Mladí reportéři na FZŠ Táborská

V květnu a červnu se žáci na jedné z pražských škol proměnili v reportéry. Poté, co si pod vedením lektorky z Channel Crossings vyzkoušeli natáčení a střih videí nanečisto, se pustili i do natáčení opravdových interview s lidmi, které lze potkat v jejich škole.

A co je zajímalo? Změny ve škole související s koronavirem (kdy se vydali natáčet i do školní jídelny), jak na sport v době koronaviru (zde se obraceli hlavně na své spolužáky), oblíbené těstoviny (víte, co je to pastafariánství?), sexuální obtěžování (skvělá anketa napříč gendery i věkovými kategoriemi), paní uklízečka – její náplň práce a předsudky spojené s touto prací (citlivě vedený osobní rozhovor) či učitelé a jejich zaměstnání a koníčky (mnohé by překvapila míra empatie, kterou žáci ke svým učitelům cítí).

Výsledná videa jsme si po spoustě práce se střihem nakonec společně pustili a moc si to užili:)