Pilotáž programu Kreativní řešení problémů

Jak změnit k lepšímu něco ve svém okolí? To si s dlouho očekávaným otevřením škol vyzkoušeli gymnazisté z Radotína při pilotáži jednoho z programů projektu Škola 4.0.

🏤🛠Nové lavičky na školním dvoře, 🚴‍♀️vylepšení podoby cyklostezek, 👩‍💻prostor ve škole na práci po výuce, 🧤úklidová akce nebo třeba ⛲️podnět na opravu fontánky u nádraží – všechny tyto nápady přišly přímo od samotných studentů. Někdy slýcháme, že na takové věci jsou takoví osmáci či deváťáci ještě moc mladí. Jsme proto rádi, že jsme si opět mohli ověřit, že to tak není. Problémů ve svém okolí si velmi dobře dokáží všimnout i základoškoláci a s trochou podpory na něco takového snadno zvládnou poukázat anebo s ní něco přímo sami udělat. Těšíme se, jak jednotlivé projekty nakonec dopadnou – dost často se taková změna totiž povede! 📣💪👏🤩🦸🥳