Nové programy ke stažení – S mobilem aktivně 1 a 2

Do nového roku vstupujeme také novinkou: na našem webu jsme pro pedagogy připravili ke stažení dva ucelené výukové programy S mobilem aktivně, které využívají mobilních telefonů jako prostředek aktivního a zodpovědného životního stylu. Jsou určeny učitelům 6.–7. a 8.–9. ročníků základních škol a vycházejí z toho, že jejich žáci tráví velkou část svého času na mobilních telefonech, a to často pasivním způsobem. Program nabízí žákům možnost podívat se na mobil jako na prostředek k pozitivní změně dění v jejich okolí, ať už přímo ve škole nebo v jejím sousedství. Zároveň představuje 3 outdoorové aktivity, které jsou příkladem aktivnějšího přístupu k digitálními technologiím (geocaching, plogging, figurerunning). Žáci sdílejí své poznatky, zkušenosti a návrhy řešení spojené s tématem pasivního/aktivního využití mobilů s partnerskou školou skrze platformu eTwinning, čímž je podpořena i komunikace v cizích jazycích, porozumění odlišným kulturám a přesah mimo školní vyučování.

Budeme rádi, když si naše výukové programy stáhnete, projdete a vyzkoušíte, třeba i ve vaší vlastní modifikované podobě. A nejvíc nás potěšíte, když dáte vědět, jak se vám to podařilo: pochlubte se třeba na svém Facebooku a otagujte FB stránky Educentra, či nám případně napište na pavlina.raslova@educentrum.eu.